Predstavitev zgodovine mesta od ustanovitve leta 1365 do danes

Sprehod po starem mestnem jedru

Z učenci se z besedo in sliko v programu Power point sprehodimo po Novem mestu. Učenci spoznavamo pomembnejše mestne predele, stavbe, kulturne ustanove: Breg (rojstna hiša slikarja in grafika Božidarja Jakca), mestno obzidje in njegov pomen, reka Krka, Vodna vrata, Glavni trg (hiše in arkade, mestna hiša, vodnjak, doprsna kipa Janeza Trdine in Dragotina Ketteja), Frančiškanski trg s cerkvijo sv. Lenarta, Jenkova ulica (gimnazija od leta 1746 do 1912), Streliška ulica 2 (živel in umrl Janez Trdina), Knjižnica Mirana Jarca, Ljubljanska vrata, Novi trg, stolna cerkev sv. Nikolaja in Dolenjski muzej. Predstavimo tudi mesto kot gospodarsko, kulturno, politično, šolsko, zdravstveno središče Dolenjske.

Primerno za vse starosti.
Trajanje: 45 – 60 minut.