1. junij – dan Dolenjskega muzeja

1. junija praznujemo dan ustanovitve Dolenjskega muzeja, saj je na ta dan, leta 1950, Ljudski odbor Ljubljanske oblasti predal muzej v pristojnost Okrajnega ljudskega odbora Novo mesto. Na ta dan ponujamo individualnim obiskovalcem prost vstop za ogled naših razstav, vsem, ki nas boste obiskali pa popust pri nakupu publikacij.

Ob 19. uri bomo odprli razstavo Marjan Kozina in Novo mesto. Razstavo in glasbeni dogodek ob 50. obletnici smrti našega rojaka Marjana Kozine, pripravljamo skupaj z Glasbeno šolo Marjana Kozine Novo mesto. V glasbenem programu bodo sodelovali učenci in profesorji glasbene šole, ki bodo izvajali skladateljeva dela različnih glasbenih zvrsti – tudi na, posebej za to priložnost, konserviranem klavirju Marjana Kozine.

Vljudno vabljeni, da nas obiščete.