Delavnica izdelovanja drgljic z Vinkom Ahlinom

Vljudno vabljeni na delavnico Izdelovanje drgljic z Vinkom Ahlinom v soboto, 18. novembra 2023, med 9. in 11. uro.

Drgljica je preprosta igrača, zvočilo, ki so jo najpogosteje izdelovali otroci na paši. Večino materialov so našli v naravi in se z njo kratkočasili. Izdelek je narejen iz lesa, orehove lupine in vrvice. Vinko Ahlin jih izdeluje že več kot 10 let in bo z nami delil svoje znanje.

Po delavnici bo možen tudi ogled razstave Bajeslovna bitja v ljudskem izročilu Dolenjske ali Kam so se skrili škrati?.

Cena delavnice je 3,5 €. S potrjenimi muzejskimi izkaznicami za šolsko leto 2023/2024 je vstop prost.

Število mest je omejeno, zato so potrebne prijave na: recepcija@dolenjskimuzej.si ali 07 373 11 30.