Delavnica oblikovanja jantarja in jantarnega nakita

Dolenjski muzej Novo mesto
vabi na delavnico

OBLIKOVANJE JANTARJA IN JANTARNEGA NAKITA
v izvedbi poljskega mojstra oblikovanja jantarja g. Zbigniewa Strzelczyka iz Gdanska.

DOLENJSKI MUZEJ NOVO MESTO
NEDELJA, 18. JUNIJ 2017, OD 17.00 DO 20.00.

Za prevod bo poskrbljeno. Cena delavnice je 20 €. Število udeležencev je omejeno na 20.
Prijave sprejemamo do sobote 17. junija na telefon 07 373 11 30 ali po elektronski pošti recepcijaj@dolenjskimuzej.si.

G. Zbigniew Strzelczyk bo predstavil svoje izkušnje v obdelavi jantarja, načine komponiranja s sodobnimi elementi, posebnosti obdelave tega izjemnega materiala. G. Strzelczyk je diplomiran zlatar in oblikovalec, mojster jantarja, zlatarstva in umetnostne obrti, ki ima že več kot 40 let poklicnih izkušenj. Podobne delavnice je izvajal za zlatarje iz Nemčije, Francije, Belgije, Nizozemske in Švice. http://amberstyl.pl/en/main-page/. Vsako leto skupaj s študenti umetnostne akademije Univerze iz Gdanska pripravi v okviru TrendBooka sodobne izdelke, ki jih navdihuje jantar. Je član svetovnega odbora za jantar, član izpitne komisije za naslov mojstra jantarja ter predsednik jantarne zbornice.