Izjemna donacija zapuščine Leona Štuklja Dolenjskemu muzeju

21. novembra 2019 je na rotovžu potekala novinarska konferenca na kateri sta direktorica Dolenjskega muzeja Novo mesto Jasna Dokl Osolnik in hči Leona Štuklja, gospa Lidija Pauko, podpisali donatorsko pogodbo, s katero gospa trajno podarja vso očetovo zapuščino Dolenjskemu muzeju. Donacija obsega 616 predmetov, 3271 fotografij in 828 različnih tiskovin ( dokumenti, rokopisi, knjige, itd.). Za izjemno donacijo Novemu mestu in vsem Novomeščanom se iskreno zahvaljujemo. Poskrbeli bomo, da bo dediščina neprecenljive vrednosti vedno dosegljiva širši javnosti in stroki.

Del Štukljeve zapuščine bomo v muzeju razstavili na stalni razstavi, v roku približno treh let pa naj bi stalna Štukljeva zbirka dobila mesto v prenovljenem novomeškem Narodnem oziroma Sokolskem domu, kjer je v svojih mladih letih vadil tudi Leon Štukelj.