Kmalu 12. novomeški likovni dnevi

8. maja 2016 se bodo pričeli že 12. novomeški likovni dnevi, ki jih pod pokroviteljstvom Mestne občine Novo mesto in pod vodstvom novomeškega slikarja Janka Orača prireja Dolenjski muzej.

Svojo udeležbo je na letošnji koloniji potrdilo sedem priznanih slovenskih likovnikov; akademski slikar in grafik Darko Slavec iz Ljubljane, slikarka in arhitektka Tanja Prušnik iz Avstrijske Koroške, iz Koprivnice na Hrvaškem prihaja akademski slikar Željko Mucko, iz Ljubljane pa akademska kiparka Alenka Vidrgar ter slikarka in likovna pedagoginja Barbara Demšar. Kolonije se bosta udeležila tudi brestaniški akademski slikar in grafik Rajko Čuber in belokranjski Holandec, akademski kipar in slikar Dirk Heij.

Kot novost naj opozorimo na spremembo lokacije – letošnja kolonija bo potekala na muzejskih vrtovih. Umetnike bo možno videti pri delu vsak dan, med 8. in 19. uro, skozi celoten teden trajanja kolonije.