Na novinarski konferenci predstavili prihajajočo razstavo VLADIMIR LAMUT 100 LET

Na današnji novinarski konferenci smo najavili prihajajočo razstavo Vladimir Lamut 100 let, ki jo bomo otvorili ta četrtek, ob 19. uri v Jakčevem domu Dolenjskega muzeja. O razstavi sta spregovorila direktorica Dolenjskega muzeja Jasna Dokl Osolnik, kustos, umetnostni zgodovinar in avtor razstave Jožef Matijevič, oblikovalec Jurij Kocuvan pa je predstavil obsežen obrazstavni katalog. Gospod Franc Klemenčič iz Filatelističnega društva Novo mesto je predstavil za to priložnost izdelano poštno znamko z avtoportretom Vladimirja Lamuta.

Z leve proti desni: oblikovalec Jurij Kocuvan, direktorica Dolenjskega muzeja Jasna Dokl Osolnik, avtor razstave, kustos umetnostni zgodovinar Jožef Matijevič in gospod Franc Klemenčič s Filatelističnega društva Novo mesto.

Gospod Franc Klemenčič.