Odprli smo razstavo Arhivi – zakladnice spominov

V petek, 20. januarja 2017, smo v Dolenjskem muzeju odprli razstavo slovenske arhivske dediščine z naslovom Arhivi – zakladnice spominov, ki smo jo pripravili v sodelovanju z Zgodovinskim arhivom Ljubljana, Enota za Dolenjsko in Belo krajino Novo mesto.
Na 25 panojih si lahko obiskovalci ogledajo reprodukcije več kot 140 dokumentov, ki segajo od 9. stoletja do leta 1990, izbor izvirnega arhivskega gradiva iz fondov in zbirk Zgodovinskega arhiva Ljubljana, Enote za Dolenjsko in Belo krajino in Dolenjskega muzeja Novo mesto ter nekaj digitalnih projekcij arhivske filmske produkcije.
Razstavo in gradivo so predstavili direktor Zgodovinskega arhiva Ljubljana mag. Mitja Sadek, vodja projekta dr. Andrej Nared in soavtorica razstave mag. Marjana Kos.
Razstava je na ogled do 18. februarja 2017.