Otvoritev razstave NOVO MESTO Tisočletja na okljuku Krke, ob 19. 15 uri

Dolenjski muzej Novo mesto je ob praznovanju 650. obletnice Novega mesta pripravil razstavo NOVO MESTO Tisočletja na okljuku Krke, pri kateri so sodelovali vsi kustodiati in kustosi Dolenjskega muzeja.

Na ogled bomo postavili številne predmete, dokumente in upodobitve iz časa prvih sledi človekove prisotnosti na prostoru današnjega Novega mesta, vse do danes, ki se nanašajo na obrt, trgovino, industrijo, urbanizacijo, promet, društveno in družabno življenje, šege, vojskovanje ter upodobitve mesta in ljudi. Predvsem pa želimo z razstavo predstaviti javne in osebne dogodke, vesele in žalostne trenutke, uspehe in težave mesta, skratka pestrost in različnost življenja Novega mesta skozi tisočletja.

Otvoritev razstave bo 6. aprila 2015 ob 19. 15 uri, slavnostni sprevod izpred rotovža proti Dolenjskemu muzeju se bo začel ob 19. uri.