Pestro dogajanje na Poletni muzejski noči v Dolenjskem muzeju

Na 13. Poletno muzejsko noč so si obiskovalci Dolenjskega muzeja lahko brezplačno ogledali stalne in občasne razstave, pripravili pa smo tudi pester kulturni in družabni program.
Ob 18. uri so potekale otroške cirkuške delavnice, kjer so se otroci pod vodstvom artistov Teatra Cizamo poiskusili v žongliranju in ostalih cirkuških aktivnostih.
Ob 21. uri smo v Jakčevem domu Dolenjskega muzeja odprli razstavo 11. Novomeški likovni dnevi. Letos so se širši javnosti s svojimi deli, ki so nastala na istoimenski koloniji, predstavili  Franc Golob, Boštjan Kavčič, Anka Krašna, Andrej Pavlič, Rudi Skočir, Branko Šuster in Mojca Zlokarnik.
Druženje se je nadaljevalo na Muzejskih vrtovih vse do 24.00, kjer so lahko obiskovalci prisluhnili živi glasbi ter si ogledali umetniško predstavo z neustrašnimi krotilci ognja.

Cirkuška delavnica

Odprtje razatave 11. Novomeški likovni dnevi