Slovesno odprtje razstave VLADIMIR LAMUT 100 LET

Sinoči smo v Jakčevem domu Dolenjskega muzeja uspešno odprli likovno razstavo našega rojaka Vladimirja Lamuta. Razstava je ena izmed pomembnejših za Dolenjski muzej v letošnjem letu, saj smo želeli umetniku ob 100. obletnici rojstva dati pozornost, kakršno si jo s svojim izjemnim opusom tudi zasluži. Zbrane je nagovorila direktorica Dolenjskega muzeja Jasna Dokl Osolnik, o razstavi je spregovoril avtor, kustos umetnostni zgodovinar Jožef Matijevič, v svojem govoru pa je svoj pogled na Lamutovo umetnost in spomine nanj z zbranimi delil prof. dr. Milček Komelj. Odprtja pa se je udeležil tudi umetnikov sin Brane Lamut s širšo družino.
Umetnikova dela so razstavljena v pritličju in prvem nadstropju Jakčevega doma in bodo na ogled do 3. septembra 2016.

Direktorica Dolenjskega muzeja Jasna Dokl Osolnik

Avtor razstave kustos umetnostni zgodovinar Jožef Matijevič

Prof. dr. Milček Komelj

Župan Mestne občine Novo mesto gospod Gregor Macedoni