Ta veseli dan kulture v Dolenjskem muzeju

Vljudno vabimo, da na »Ta veseli dan kulture« obiščete Dolenjski muzej, Jakčev dom ter Kočevski rog – Bazo 20.
Vstop je prost!

Dolenjski muzej
Odprt od 9.00 – 15.00
Ogled stalnih razstav ter občasne razstave Zdravljeni v zavetju gozda: Partizanske bolnice v Kočevskem rogu.

9.00 – 10.00
Javno vodstvo po občasni razstavi Zdravljeni v zavetju gozda: Partizanske bolnice v Kočevskem rogu
Skozi vsakdanjik in težke razmere v partizanskih bolnicah v Kočevskem rogu vas bo popeljal avtor razstave, kustos Matej Rifelj.

Baza 20
12.00 – 16.00
Javno vodstvo po partizanskih bolnicah na Kočevskem rogu
Skozi zanimivo preteklost partizanskih bolnic Jelendol in Zgornji Hrastnik bo vodil muzejski strokovni sodelavec Jože Saje. Zbirno mesto pred Lukovim domom pri Bazi 20. Ker je na Rogu trenutno do 30 cm snega, vsem, ki se boste vodenega ogleda udeležili priporočamo, da se obujete in oblečete zimskim razmeram primerno.

Jakčev dom
Odprt 10.00 – 18.00
Ogled stalnih razstav in zadnja priložnost za ogled občasne razstave Joni Zakonjšek: Vsemirje

Film o Joni Zakonjšek
Ob zaprtju razstave bo vsako polno uro na ogled film o zanimivem procesu nastajanja likovnih del slikarke Joni Zakonjšek.