Ta veseli dan kulture v Dolenjskem muzeju

3. decembra 2015, ko se spominjamo rojstva največjega slovenskega pesnika dr. Franceta Prešerna, bomo brezplačno odprli svoja vrata tudi v Dolenjskem muzeju.
Lepo vabljeni, da se udeležite katerega izmed dogodkov.

Program:

8.00-16.00 Ogled stalnih in občasnih razstav
Brezplačni ogled stalnih in občasnih razstav Dolenjskega muzeja in Jakčevega doma za individualne obiskovalce.

10.00-12.00 in 12. 30 – 14.00 Fotografija nekoč
Ogled razstave Stoletje in pol fotografskih pogledov na Novo mesto. Sledila bo delavnica skupinskega fotografiranja in izdelovanja klasičnih črno-belih fotografij pod mentorstvom fotografa Boruta Peterlina.

17.00-18.00 Stoletje in pol fotografskih pogledov na Novo mesto
Vodstvo avtoric po razstavi Stoletje in pol fotografskih pogledov na Novo mesto.

18.00-19.00 Mokri kolodij
Prikaz postopka stare fotografske tehnike – mokri kolodij in opreme, ki jo ob tem potrebujemo, bo izvedel fotograf Borut Peterlin.

19.00-21.00 Portretno fotografiranje na steklo
Fotograf Borut Peterlin bo izvedel delavnico, kjer bo zainteresirane obiskovalce portretiral v tehniki mokrega kolodija – pionirske fotografske tehnike iz leta 1851. Obiskovalci boste imeli možnost, da za 35 eur dobite svoj portret na steklu.

Lepo vabljeni.