Uspešna predstavitev projekta “novo mesto glasbe”

Projekt Dolenjskega muzeja “novo mesto glasbe”, ki govori o zgodovini novomeške popularne glasbe, je bil sinoči deležen izjemnega odziva novomeške in širše javnosti. Najprej so si obiskovalci v KC Janeza Trdine lahko ogledali premiero dokumentarnega filma, ki je sicer sestavni del razstave in je rezultat večletnega raziskovalnega dela avtorja Mitje Sočiča, sledilo pa je uradno odprtje razstave v Mali dvorani Dolenjskega muzeja. V širši množici obiskovalcev je bilo mogoče prepoznati številne glasbenike, ki so vidno zaznamovali zgodovino novomeške popularne glasbe, mnogi od njih pa so dejavni na tem področju še danes. Razstavo je slovesno odprl legendarni Dragan Bulič, da pa je bil večer še bolj nostalgičen, so poskrbeli posebej za to priložnost zbrani glasbeniki, ki so v svoj repertoar uvrstili tudi že skorajda ponarodelo »Grem domov v Novo mesto«. Ob razstavi je izšla tudi knjiga s številnimi zanimivimi podatki in fotografijami. Razstava bo na ogled do 31. decembra 2015.