Vabljeni na javno predstavitev jantarja in vsebine jantarnega leta 2017

Mestna občina Novo mesto je objavila javni poziv oz. razpis za sofinanciranje programov in delovanje organizacij v letu 2017, in pozvala udeležence k oblikovanju programov, ki bodo vključevali tudi elemente Jantarnega leta 2017.

Da bi kandidatom olajšali pripravo programov, smo se v Dolenjskem muzeju odločili za predstavitev jantarja in vsebine Jantarnega leta.

Vabimo vas, da se v torek, 17. januarja 2017, ob 16.00, v predavalnici Dolenjskega muzeja, udeležite predstavitve.

Predstavili bomo jantarne izdelke naše bogate arheološke zbirke ter aktivnosti povezane z Jantarnim letom. Hkrati bomo predstavili možnosti vključitve elementov Jantarnega leta v posamezne programe zunanjih izvajalcev.
Strokovni del bo predstavila kustodinja arheologinja Petra Stipančić, organizacijski pa direktorica Dolenjskega muzeja Jasna Dokl Osolnik.

Vljudno vabljeni!