Vabljeni na odprtje razstave Stoletje in pol fotografskih pogledov na Novo mesto

Vljudno vas vabimo na odprtje razstave

STOLETJE IN POL FOTOGRAFSKIH
                                                                                                        POGLEDOV NA NOVO MESTO

v petek, 16. oktobra 2015, ob 19. uri

v Jakčev dom Dolenjskega muzeja.

Razstava z naslovom Stoletje in pol fotografskih pogledov na Novo mesto, ki bo v Jakčevem domu,  je v letu 2015 predzadnja v nizu prireditev Dolenjskega muzeja v počastitev 650. obletnice ustanovitve Novega mesta.
Razstava avtoric kustodinj Ivice Križ in Jasne Kocuvan, je zasnovana po časovnem načelu, in sicer predstavlja izbor fotografij od najstarejših upodobitev našega mesta, kar jih doslej poznamo, pa do sodobnih digitalnih fotografij do vključno leta 2015. Predstavljene so digitalne povečave originalnega fotografskega gradiva. Nekateri posnetki bodo tokrat tudi prvič predstavljeni. Razstavljene so vedute, zračni posnetki in  posnetki mestnih predelov, tako poklicnih kot ljubiteljskih fotografov. In prav fotografovo oko je najbolje ujelo sprva le počasno, nato pa skokovito spreminjanje našega mesta in pokrajine okoli njega skozi čas.