Z novinarsko konferenco odprli 12. novomeške likovne dneve

Z današnjo novinarsko konferenco smo tudi uradno odprli 12. novomeške likovne dneve. Na tej, že tradicionalni koloniji, se letos predstavlja sedem uveljavljenih avtorjev: Barbara Demšar iz Škofje Loke, Rajko Čuber iz Brestanice, Dirk Heij iz Dragatuša, Željko Mucko iz Koprivnice na Hrvaškem, Tanja Prušnik z Dunaja, iz Ljubljane pa prihajata Darko Slavec in Alenka Vidrgar. Vsi avtorji bodo ves teden ustvarjali na Muzejskih vrtovih, pripravili smo tudi delavnice za otroke ter predavanje Darka Slavca z naslovom Dojemanje in branje umetniških del.

O letošnji koloniji so spregovorili župan Mestne občine Novo mesto Gregor Macedoni, direktorica muzeja Jasna Dokl Osolnik, kustosinja Jasna Kocuvan ter umetniški vodja kolonije Janko Orač.

Kustodinja Jasna Kocuvan

Rajko Čuber, Brestanica