NIKOLAJ GOLOB Umetniška in uporabna keramika

04. 03. 2016 – 30. 06. 2016

Razstava bo na ogled: 4. marec 2016 – 30. junij 2016

Priložnostna razstava obiskovalcem na ogled ponuja izvirna likovna dela avtorja Nikolaja Goloba, ki so z nedavno umetnikovo odločitvijo, da jih podari Dolenjskemu muzeju, občutno popestrila in povečala našo umetnostnozgodovinsko zbirko. Pri njenem dopolnjevanju se poleg kakovosti pridobljenih likovnih del oziramo tudi na njihovo vsebinsko, motivno in regionalno reprezentativnost ter povezanost z lokalnim prostorom.
Z aktualno predstavitvijo podarjenih del želimo javnost seznaniti s številčnostjo in kakovostjo novih muzejskih predmetov s področja umetnostno oblikovane in z barvami dopolnjene keramike z motivi vodnih in kopenskih pernatih živali, rib in človeške figuralike, s čimer je kiparska zbirka naše ustanove dobila novo razsežnost.